Da Hong Pao high grade
€ 1,65 – € 27,00
Deze Da Hong Pao is erg mooi in balans en heeft een heerlijke geur, smaak en nasmaak. Een niet overheersende roostersmaak (houtskool geroosterd) in combinatie met de lichtere tonen als fruit en bloemen waar de thee uit het Wuyi gebergte ook om bekend staat.
De maker van de thee is mr. Jiang, woonachtig in het dorp Kengkou. Mr. Jiang is rond de 60 en is al bezig met het planten, oogsten en maken van thee sinds zijn 16e.
Beschrijving
- handgeplukt in mei
- afkomstig uit het gebied nabij het dorp Kengkou
- groeihoogte: 450 meter
- cultivar: Da Hong Pao
- natural farming
Da Hong Pao is een heerlijk verwarmende thee. Net als Tie Guan Yin gedeeltelijk geoxideerd, maar voor een langere tijd en bovendien gedroogd boven houtskool. Da Hong Pao heeft dan ook een heel eigen karakter, warm en rijk, mede door het mineraalrijke gebergte waar de planten groeien.
In een oud theeboek Çha Ling door Lyu werd geschreven: ‘goede kwaliteit thee groei tussen de rotsen, medium kwaliteit groeit in grind en de minste kwaliteit groei in gele aarde‘. De reden hiervoor is dat de rotsen aan de ene kant rijk zijn aan mineralen welke worden opgenomen door de wortels van de theeplant. Aan de andere kant zorgt de afwezigheid van vruchtbare aarde juist voor een langzamere groei, een andere samenstelling aan stofjes in het blad en hierdoor uiteindelijk een betere smaak.
Da Hong Pao is een legendarische en één van de meest beroemde theeën uit China.
Zetwijze
Wateradvies
Spa blauw, Mont Calm en Mont Roucoux zijn laag in mineralen en geven veruit het beste resultaat in kleur, geur, smaak en nasmaak. De laatste 2 kun je kopen bij de Ekoplaza en Mont Calm soms ook bij de Jumbo.
De waterfilter van ‘ZeroWater’ haalt alle mineralen uit het water. Niet echt geschikt om als drinkwater te drinken maar perfect om thee mee te zetten. Na het zetten van thee zitten er weer een hoop mineralen in het water, afkomstig uit het theeblad. Ik doe zelf ongeveer 2 maanden over een filter.
Lieven (geverifieerde eigenaar) –
antoinetje1959 (geverifieerde eigenaar) –
Heerlijke thee met een subtiele roostersmaak.
Jamie B. (geverifieerde eigenaar) –
Tim (geverifieerde eigenaar) –
Koen (geverifieerde eigenaar) –
Sjoerd W. (geverifieerde eigenaar) –
Een heerlijke thee, ook na 3x opschenken!
Anoniem (geverifieerde eigenaar) –
Anoniem (geverifieerde eigenaar) –